Երևանի պետական համալսարանի Հայագիտական հետազոտություների ինստիտուտի «Ցեղասպանագիտություն» մագիստրոսական ծրագրի ուսանողները սույն թվականի նոյեմբերի 21-ին հանդիպում-քննարկում ունեցան Ավստրիայից ժամանած սփյուռքահայ իրավագետ, միջազգային իրավունքի մասնագետ, Հայոց ցեղասպանության փորձագետ և ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների գերագույն հանձնակատարի գրասենյակի աշխատակից Գևորգ Հակոբճյանի հետ:
Հակոբճյանն ուսանողների հետ զրուցեց իրենց ավարտական թեզիսների թեմաների ու դրանց արդիականության շուրջ: Տվեց մասնագիտական խորհուրդներ և խոստացավ օգնել ուսանողներին  իր տրամադրության տակ գտնվող թեզիսների լրացուցիչ գրականության ցանկով:
Տեղի ունեցավ մտքերի փոխանակում, ինչպես նաև առիթ ստեղծվեց ուսանողների համար, որպեսզի նրանք ծանոթանան Հայոց ցեղասպանության ճանաչման և փոխհացուման ուղղությամբ միջազգային ու եվրոպական ատյաններում տարվող աշխատանքներին:

On November 21, 2017 the students of IAS Master’s program "Genocide Studies" had a meeting-discussion with Diaspora-Armenian lawyer, international law expert, expert in the Armenian Genocide and employee of the UN High Commissioner for Human Rights Kevork Hagopjian.
Hagopjian discussed the themes of theses and their novelty with students. He gave professional advice and promised to help them with the list of additional literature.
There was an exchange of thoughts, as well as an opportunity for students to get acquainted with the works carried out in the international and European institutions of recognition and reconciliation of the Armenian Genocide.