Սույն թվականի նոյեմբերի 21-ից 23-ը ԱրՊՀ-ում ԵՊՀ ՈՒԳԸ և ԱրՊՀ ՈՒԳԸ ջանքերով կազմակերպվում է հայագիտության արդի հիմնախնդիրներին նվիրված գիտաժողով, որին մասնակցելու համար երկու բուհերի ուսանողներն ու ասպիրանտները կարող են ուղարկել իրենց աշխատանքները մինչև նոյեմբերի 7-ը ԵՊՀ ՈՒԳԸ էլփոստի պաշտոնական հասցեով՝ sss@ysu.am:
Զեկուցումները պետք է գրված լինեն ԵՊՀ ՈՒԳԸ գիտական հոդվածների ժողովածուներին հրատարակության տրվող հոդվածներին ներկայացվող չափորոշիչներին համապատասխան (չափորոշիչները տե՛ս ՈՒԳԸ կայքում` ssspub.ysu.am կամ հետևյալ հղմամբ): Բովանդակային առումով աշխատանքները կարող են առնչվել հայագիտության տարաբնույթ խնդիրների՝ հայոց պատմության, հայոց լեզվի և գրականության հիմնահարցերից մինչև անգամ Հայաստանում բնական գիտությունների զարգացման պատմություն և ներկա միտումներ (որպես Հայաստանի զարգացման գրավական):
Աշխատանքն ուղարկելիս նամակի վերնագրային հատվածում գրել «Հայագիտական գիտաժողովի մասնակցության հայտ» արտահայտությունը:

On November 21-23 a conference on current issues of Armenian Studies will be held in Artsakh State University. The conference was organized by Student Scientific Society of YSU and Student Scientific Society of Artsakh State University. The students, as well as PhD students of both universities who want to participate in this conference should send their reports till November 7 on e-mail- sss@ysu.am.
The criteria of the reports can be found on the web site of Student Scientific Society of YSU ssspub.ysu.am. The reports should be on various issues of Armenian studies: History of Armenia, Armenian language and literature, as well as on the development of natural science in Armenia.
While sending the report, please include “Application for the participation in the  conference on Armenian Studies” on the subject line.