Երևանի պետական համալսարանում ուսանողական գիտական ընկերությունը Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին ընդառաջ կազմակերպում է գիտաժողով 2015 թ. ապրիլի 9-10-ը: Զեկուցումների թեմատիկան ցեղասպանագիտության շրջանակում կարող է ընդգրկել պատմագիտական, իրավագիտական, ազգագրական, սոցիոլոգիական, հոգեբանական, գրականագիտական, աստվածաբանական և այլ գիտական տեսանկյուններ:
Մասնակցության հայտ կարող են ներկայացնել ՀՀ բոլոր բուհերի ուսանողները, ասպիրանտները, հայցորդներն ու մինչև 35 տարեկան երիտասարդ գիտնականները: Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը 2015 թ. փետրվարի 15-ն է (առցանց հայտաձևը՝ կից հղմամբ): Իսկ զեկուցման ամբողջական տարբերակն անհրաժեշտ է մինչև մարտի 10-ը ուղարկել ՈՒԳԸ էլեկտրոնային փոստի հասցեին (sss@ysu.am): Կից ներկայացնել համապատասխան ամբիոնի երաշխավորագրի սքանավորված տարբերակը:
Գիտաժողովին ներկայացված այն զեկուցումները, որոնք կարժանանան համապատասխան ֆակուլտետի գիտական խորհրդի երաշխավորությանը, կտպագրվեն «ԵՊՀ ՈՒԳԸ գիտական հոդվածների ժողովածու» գիտական պարբերականում: Կից ներկայացնում ենք ՈՒԳԸ ժողովածուում տպագրվող գիտական հոդվածի չափորոշիչները:

Student Scientific Society of YSU organizes a conference dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide. The conference will be held on April 9-10, 2015 in Yerevan State University. The reports may be on Genocide Studies within historical, legal, demographic, psychological, literary, theological and other scientific aspects.
All students, PhD students and young scholars not older than 35 can apply. The applications should be sent till February 15, 2015 /on-line application form in Armenian/. The reports should be sent till March 10, 2015 on e-mail of Student Scientific Society of YSU: sss@ysu.am. Please, attach the recommendation letter of a certain chair /reccomendation letter form in Armenian/
The reports will be assessed by the academic council of a certain department. Shortlisted reports will be published in “Collection of Articles” / scientific journal of Student Scientific Society of YSU /. Here are the criteria of the article in Armenian.