Երևանի պետական համալսարանի Հայագիտական հետազոտությունների ինստիտուտի նախաձեռնությամբ մեկնարկում է «Ցեղասպանագիտություն» հեռաուսուցման ծրագիրը: Ծրագրին կարող են մասնակցել Հայաստանի Հանրապետությունից, Արցախի Հանրապետությունից և Սփյուռքից մասնակիցներ:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է այցելել www.armin.am/am/herausucum կայքը և լրացնել համապատասխան հայտադիմումը:
Նշենք, որ ծրագիրը բաղկացած է մեկ ճանաչողական և տասը թեմատիկ փուլերից բաղկացած դասաժամերից: Ուսուցումը կատարվում է վճարովի եղանակով. տևողությունը 3 ամիս է: Ուսուցման ընթացքում մասնակիցները կհանձնեն երկու ընթացիկ և մեկ ավարտական թեստային առցանց քննություն, նաև հանդես կգան ավարտական աշխատանքների պաշտպանությամբ:
Ծրագրի ավարտին մասնակիցները ԵՊՀ-ի կողմից կստանան ավարտական վկայական:
2012Թ-Ի ԱՌԱՋԻՆ ՀՈԲԵԼՅԱՆԱԿԱՆ ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԸ ԵՊՀ-Ի ԵՎ ՀՀ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՇՐՋԱՆԱԿՈՒՄԴիտումներ - 5569

The distance learning program “Genocide Studies” launches on the initiative of the Institute for Armenian Studies of Yerevan State University. Participants from the Republic of Armenia, the Republic of Artsakh and the Diaspora can take part in the program.
For participation in the program, please, visit www.armin.am/am/herausucum and fill in the application.
It should be noted that the program consists of one cognitive course and courses composed of ten thematic phases. Education is carried out on the paid basis. Duration of the education is 3 months. The participants will pass two current and one final test online examinations and will also defend the final thesis.