Երևանի պետական համալսարանի Հայագիտական հետազոտությունների ինստիտուտի նախաձեռնությամբ մեկնարկում է «Ցեղասպանագիտություն» հեռաուսուցման ծրագիրը: Ծրագրին կարող են մասնակցել Հայաստանի Հանրապետությունից, Արցախի Հանրապետությունից և Սփյուռքից մասնակիցներ:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է այցելել www.armin.am/am/herausucum կայքը և լրացնել համապատասխան հայտադիմումը:
Նշենք, որ ծրագիրը բաղկացած է մեկ ճանաչողական և տասը թեմատիկ փուլերից բաղկացած դասաժամերից: Ուսուցումը կատարվում է վճարովի եղանակով. տևողությունը 3 ամիս է: Ուսուցման ընթացքում մասնակիցները կհանձնեն երկու ընթացիկ և մեկ ավարտական թեստային առցանց քննություն, նաև հանդես կգան ավարտական աշխատանքների պաշտպանությամբ:
Ծրագրի ավարտին մասնակիցները ԵՊՀ-ի կողմից կստանան ավարտական վկայական:
2012Թ-Ի ԱՌԱՋԻՆ ՀՈԲԵԼՅԱՆԱԿԱՆ ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԸ ԵՊՀ-Ի ԵՎ ՀՀ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՇՐՋԱՆԱԿՈՒՄԴիտումներ - 5569

По инициативе Института арменоведческих исследований  Ереванского государственного университета стартует программа дистанционного обучения по “Геноцидоведению”. В программе могут принять участие участники из Республики Армения, Республики Арцаха и Диаспоры.
Для участния необходимо зайти на сайт www.armin.am/am/herausucum и заполнить соответственную заявку.
Отметим, что программа состоит из одной – ознакомительной, и десяти лекций, состоящих из тематических  этапов. Обучение платное, длительность курса – 3 месяца. В процессе обучения участники сдают два промежуточных, и один итоговый тестовый электронный экзамен, а также состоится защита дипломной работы.